Dr. Behzadnasab Interview at Iran 3DShow 2017
مصاحبه با دکتر بهزادنسب از Magic Filament در Iran 3DShow 2017

اختصاصی 3DBaz – در ساعات پایانی نمایشگاه Iran 3DShow 2017، یک مصاحبه با دکتر بهزادنسب از شرکت Magic Filament و عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ترتیب دادیم.
آنها با تلاش و تحقیقات فراوان توانسته‌اند تولید گستره‌ی وسیعی از مواد مصرفی چاپگرهای سه بعدی را در داخل کشور انجام دهند.

در مصاحبه‌ای که با وی داشتیم، ایشان به اهمیت تولید داخل اشاره نموده و با ترسیم مصائب و زیان‌هایی که خرید این محصولات از چین داشت، مزیت‌های فعلی تولید در داخل کشور را در بهبود کیفیت، قیمت مناسب‌تر و دسترسی آسان‌تر معرفی کردند.

دکتر بهزادنسب از مجموعه پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران سخن گفتند که هم اکنون با 90 نفر هیئت علمی، به شکل اختصاصی بر روی پلیمر فعالیت داشته و همین امر باعث شده تا مواد مصرفی ساخته شده توسط این پژوهشگاه تحت برند Magic راهی بازار داخل شده و تقریبا در همه‌ی مولفه‌ها از رقبای چینی خود جلو بزند.
طبق گفته ایشان قیمت این مواد مصرفی کاملا رقابتی بوده و به دلیل کیفیت بالا مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

در ادامه ایشان درباره تولید رزین‌های مصرفی نیز صحبت کردند که به قدری موفق بوده که در حال حاضر دو شرکت حاضر در نمایشگاه در حال استفاده از این رزین‌ها برای پرینترهای DLP خود هستند.
همچنین تولید 8 نوع فیلامنت پلی کربنات با خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار مطلوب، از دستاوردهای دیگر این مجموعه عنوان شد.
در ارتباط با صادرات مواد اولیه و تعاملات جهانی با ایشان صحبت کردیم که ایشان فرمودند:
نمونه‌هایی از فیلامنت‌های ما به کشورهای نروژ و ترکیه ارسال شده و رایزنی‌هایی مبنی بر استفاده از رزین‌های تولیدی ما در کشور چین صورت گرفته است، بازار مورد نظر ما تنها ایران نیست بلکه به شکل پیگیرانه‌ای به دنبال گسترش سهم بازار خود در جهان هستیم.

در پایان دکتر بهزادنسب از مسئولین عزیز خواهش کردند که در صورت تعریف یک قانون واحد، همگی به آن پایبند بوده و با وجود تمامی سختگیری‌ها، همه به قانون وفادار باشند تا بتوان با تعریف مولفه‌های واحد و مشخص، به پیشرفت و توسعه در این صنعت ادامه داد.

ما نیز مفتخریم تا با انتشار چنین مطالبی به مردم ایران اعلام کنیم که تولید در ایران پابرجاست، اما باید همانند یک نوزاد به آن نگریست که نیاز به کمک، آموزش و سرمایه‌گذاری در جوانب مختلف دارد تا رشد کرده و بلوغ آن باعث سربلندی ایران زمین شود.

در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مجیک فیلامنت هستید، به وبسایت رسمی آنها مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here