مصاحبه با مسئولان ZXPrinter در Iran 3DShow 2017

تری‌دی‌باز(3DBaz)- همان طور که مطلع هستید، اولین نمایشگاه بین المللی چاپ سه بعدی (Iran 3DShow 2017) از 11 تا 13 اردیبهشت ماه امسال برگزار شد.
نمایشگاه شامل بخشی به نام رقابت‌ها بود که در آن پرینترهای سه بعدی در انواع FDM و DLP مورد ارزیابی قرار گرفته و در پایان برترین آنها با چاپ قطعه‌ی محک توسط هیئت داوران انتخاب می‌شدند.

در این رقابتها، شرکت ZXPrinter توانست تا با یکی از چاپگرهای سه بعدی خود با نام هرمس به مقام دوم در بخش FDM دست پیدا کند.
در ادامه این مطلب، مصاحبه‌ای خواهیم داشت با آقایان منصوری و ابدالی از شرکت ZXPrinter، با ما همراه باشید.

  • در ابتدای مصاحبه آقا ابدالی در پاسخ به این سوال که با توجه به موفقیت‌های اخیرتان و به طبع سنگین‌تر شدن بار کار و مسئولیت‌ها، چه چشم انداز و برنامه‌ای برای آینده دارید.

    او به ما گفت:

سعی و تلاش ما برای آینده، صادرات دستگاه هاست که البته این هدف غایی نیست.
توسعه و بومی سازی دیگر تکنولوژی‌های چاپ در ایران نیز از برنامه‌های مهم شرکت ماست.
در ادامه آقای منصوری درباره اهمیت بالای تحقیق و توسعه در ساختار تولیدی سخن گفتند و به صراحت بیان کردند که در صورت حمایت‌های علمی و تحقیقاتی به همراه سرمایه گذاری های مناسب می‌توان هر یک از روش های چاپ سه بعدی را تنها ظرف یک ماه در ایران طراحی یا مهندسی معکوس کرده و دستگاه مرتبط با آن را تولید نمود.
ZXPrinter در 3DShow 2017
غرفه ی شرکت ZXPrinter در Iran 3DShow

سپس آقای ابدالی در خصوص نقش رسانه‌های دیجیتال در اطلاع رسانی این حوزه با 3DBaz سخن گفت.
ایشان برخلاف اکثر غرفه‌داران بر این عقیده بود که متاسفانه تا قبل از برگزاری نمایشگاه، رسانه‌ها نقش کمرنگی داشته و قطعا ظرفیت اطلاع رسانی بیشتر از این را داشته‌اند و می‌توان امیدوار بود که از این پس از حداکثر پتانسیل موجود در این بخش بهره برداری شود.

  • در پایان آقای منصوری از این که تری دی باز، به عنوان یک تریبون آزاد خواسته ایشان از مسئولین را مورد پرسش قرار داد، به شدت ابراز خرسندی کرد و در این باره گفت:

بیشترین مشکل ما در ثبت شرکت دانش بنیان است، ما در حال حاضر شرکت ثبت شده داریم، اما برای دریافت تسهیلات مالی و توسعه‌ی کارگاه‌های خود، نیاز به داشتن گواهی دانش بنیان داریم.
ما امروز جایزه 6 میلیون تومانی رتبه دوم در پرینترهای سه بعدی FDM را کسب کردیم، در صورتی که اگر مسئولین اقداماتی جهت هموارسازی فرآیند ثبت دانش بنیانی انجام می‌دادند به مراتب از این جایزه نقدی با ارزش تر بود.

در این جا لازم است، با توجه به این موضوع که فرآیند و مراحل ثبت شرکت دانش بنیان از طرف چندین شرکت فعال در این حوزه بسیار سخت و پیچیده عنوان شد، 3DBaz نیز به نوبه خود از مسئولین محترم بخواهد تا این روند را تا حد امکان برای تولید کنندگان فراهم نموده تا با حمایت های حداکثری از این عزیزان، شاهد پیشرفت اشتغال و تولید در خاک میهنمان باشیم.

در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات در خصوص ZXPrinter هستید، می توانید به وبسایت رسمی آنها مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here