اولین نمایشگاه چاپ سه بعدی ایران, مصاحبه, آقای حبیبی, شرکت ژپتو, 3DGeppetto
مصاحبه با آقای حبیبی از شرکت ژپتو 3DGeppetto

اختصاصی 3DBaz – همانطور که بسیاری از دنبال کنندگان داخلی صنعت چاپ سه بعدی مطلع هستند، شرکت ژپتو جزء اولین شرکتهای ایرانی بوده که در خدمات چاپ سه بعدی تندیس اختصاصی فعالیت می‌کند.

ما در آخرین روز از اولین نمایشگاه چاپ سه بعدی ایران (Iran 3DShow 2017) مصاحبه ای کوتاه داشتیم با آقای حبیبی از ژپتو که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

در اول مصاحبه آقای حبیبی به این نکته اشاره کردند که اکنون به مدت دو سال است که شرکت ژپتو در ساخت تندیس‌های سفارشی فعالیت کرده و حالا توانسته با جمع آوری 9 طراح خبره از کارشناسان حوز‌ه‌ی هنر به بهبود و توسعه شرکت خود در طراحی هرچه دقیق‌تر مجسمه‌ها کمک کند.
این مجموعه پس از اسکن و یا طراحی فایل سه بعدی مربوطه، آن را توسط چاپگر های FDM و Binder Jet پرینت کرده و به مشتریان خود تحویل می‌دهد.

اولین نمایشگاه چاپِ سه بعدی ایران, مصاحبه, آقای حبیبی, شرکت ژپتو, 3DGeppetto
مصاحبه با آقای حبیبی از شرکت ژپتو 3DGeppetto

در این مصاحبه سوالاتی نیز از سوی 3DBaz مطرح شد که جناب آقای حبیبی مختصرا به آنها پاسخ داد.

  • جناب آقای حبیبی، همان طور که از ظاهر غرفه شما پیداست، تمرکز اصلی خود را به طراحی و چاپ تندیس اختصاص داده اید،  آیا شما تنها در همین زمینه فعالیت دارید؟

بله، حقیقتا ما در حوزه پرینت سه بعدی فعالیت خود را در چاپ تندیس و مجسمه متمرکز کرده و فعلا به همین امر بسنده کرده‌ایم، اما در آینده‌ای نزدیک برنامه‌هایی مبنی بر ورود به عرصه واقعیت افزوده خواهیم داشت.

  • نمایشگاه امسال را چگونه ارزیابی می کنید؟

این نمایشگاه بیشتر برای ما جنبه‌ی معرفی و برندینگ را داشت و تصمیم مدیریت بر آن بود که امسال در این محل برنامه‌ای برای فروش خدمات نداشته باشیم، در واقع جنبه‌ی تبلیغاتی این نمایشگاه برایمان اهمیت ویژه‌ای داشت.

  • آیا در فرآیند ساخت از اسکنر سه بعدی هم استفاده می‌کنید؟

بله، اما با توجه به این که 70 درصد مشتریان می‌خواهند شخص مقابل را سورپرایز و غافل گیر کنند، استفاده از اسکنر ممکن نخواهد بود و طراحان ما با دریافت عکس چهره شخص آن را به صورت سه بعدی طراحی می‌کنند.

وی در ادامه نقش رسانه‌های دیجیتال در اطلاع رسانی این حوزه را بسیار پررنگ خواند و اذعان داشت علی رغم  درخواست‌های مکرر مبنی بر جذب حمایت‌های دولتی، 90 درصد از تبلیغات این مجموعه طرفا از طریق فضای مجازی انجام گرفته است.

3DBaz از اینکه آقای حبیبی وقتش را در اختیار ما گذاشت، سپاسگزاری می‌کند.
اکنون اگر می‌خواهید با ساخت مجسمه دوست صمیمی خود، وی را برای سالروز تولدش غافلگیر کنید، سری به وبسایت ژپتو زده تا اطلاعات لازم از روند انجام این عملیات را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here