3dbaz.com

3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- شاید برای شما خوانندگان عزیز بسیار جالب باشد تا بدانید چطور CELLINK دو زیست-جوهر جدید برای زیست چاپ سه بعدی رومیزی معرفی کرد. حقیقت ماجرا این است که این استارتاپ سوئدی یکی از سردمداران انقلاب در حوزه ی چاپ سه بعدی زیستی ارزان قیمت است که همین سال پیش توانست یکی از ارزان قیمت ترین پرینترهای سه بعدی زیستی را به قیمت 5000 دلار عرضه نماید. حال نوبت به آن رسیده تا این گروه جوهرهای خیلی خوبی بسازد. خبر رسیده که دو جوهر کاملا جدید دستاورد اخیر این استارتاپ است.

اما جالبی این جوهرها به حوزه ی استفاده ی آن ها بر می گردد. شاید در حالت عادی برای چاپ ارگان های زنده و زیستی مجبور باشیم به لابراتوارهای فوق پیشرفته و آکادمیک مراجعه کنیم، اما با وجود زیست جوهرهای جدید، هر محقق کنجکاو و علاقه مند به این حوزه می تواند مدل های ارگانیک را تولید کرده و به استفاده ی مورد نظرش برساند.

یکی از این زیست-جوهر ها با نام SUPPORTINK شناخته می شود که مخصوصا برای هم ساختی ساختارهای سه بعدی پیچیده که نیازمند ساختارهای فداکننده هستند مهندسی شده است. این جوهر به راحتی پس از چاپ سلول بر سطح جدا شده و پایدار ی گردد.

3dbaz.com 3dbaz.com

همانگونه که این گروه خلاق بر فناوری های زیستی رومیزی کار می کنند، انتظار می رود در آینده ای نچندان دور هم فرآیندهای زیست-مهندسی را به مقیاس های رومیزی، کوچک و کم هزینه بیاورند. ساده تر شدن فرایندهای این چنینی، گامی رو به جلو برای انجام تحقیقات مفید بوسیله ی این فناوری نوظهور است. استارتاپ سوئدی در حال تبدیل شدن به یکی از ابرکمپانی های حوزه ی خودش است و به نظر می رسد تولید چنین جوهرهای گام های اولیه برای بهبود روش های چاپ سه بعدی ارگان های انسانی ست. نظر شما در این باره چیست؟

منبع: 3dprintingindustry

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here