اخیرا تیمی به نام Flow به فکر آن افتاده تا یک پرینتر سه بعدی قابل حمل(Focus) را در ابعادی کوچک و جمع شونده طراحی کرده تا با ویژگی هایی نظیر تاشدنی بودن، استحکام بدنه و وزن کم، کاربران بتوانند هرچه راحت تر آن را با خود حمل کرده و در مکان های مختلف به تجربیات چاپ سه بعدی خود اضافه کرده و از آن لذت ببرند.

Focus ، یک پرینتر سه بعدی قابل حمل چاپ سه بعدی پرینترهای سه بعدی

این پروژه اکنون در سایت KickStarter توسط گروه Flow آغاز شده و آن ها برای شروع کار و فروش رسمی محصولات خود به سرمایه ای نزدیک به ۵۰ هزار یورو نیازمندند. اگر بخواهیم کمی بیشتر درباره ی این کالا صحبت کنیم باید گفت که هد اصلی(Extruder) دستگاه به وسیله ی نیروی مغناطیسی به سر جای خود متصل می باشد و به همین دلیل قابلیت جمع آوری و تعویض سریع را به کاربر ارائه می دهد.

همچنین این پرینتر می تواند گستره ی وسیعی از مواد مصرفی نظیر نایلون، پلاستیک، چوب، لاستیک، برنج، سرامیک، سیلیکون و موادی خوراکی مثل شکلات را چاپ کند. این پرینتر سه بعدی قابل حمل که تنها هفت کیلوگرم وزن دارد می تواند انتخاب بسیار خوبی برای افراد تازه کار جهت چاپ نمونه هایی ساده تا متوسط از جنس مواد مختلف باشد. پس از رونمایی و شروع کار رسمی این گروه اخبار بیشتری درباره ی مشخصات Focus و قیمت آن منتشر خواهد شد که شما را در جریان آن قرار خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here