سخنرانی Yusuf Uzumcu از EOS
سخنرانی Yusuf Uzumcu از EOS

اختصاصی 3DBaz – همانطور که 3DBaz در مطالب قبلی خود اشاره کرد، نمایشگاه نوآوری و فناوری INOTEX 2017 از دوم تا پنجم خردادماه امسال در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار خواهد شد.

حالا این رویداد با حضور شرکت بزرگ و معروف آلمانی eos برجسته تر شده و توجه بسیاری از فعالان و تولید کنندگان داخلی را به خود جلب کرده است.

ما امروز سری به این نمایشگاه زدیم و در نشستی که توسط مدیران منطقه‌ای eos، از ساعت 11 الی 13 برگزار شد، حضور پیدا کردیم.
اکنون در این مطلب قصد داریم مختصراً به مباحثی که در این نشست مطرح شد بپردازیم.
شایان ذکر است که بسیاری از تولیدکنندگان و فعالان داخلی همچون مدیران شرکت‌های iDesign، نورا لایه نگار، 3DFast ،3DIACO، نماینده‌ی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و… در این نشست شرکت کردند که این موضوع خبر از اهمیت بالای آن می‌داد.

در ابتدای این نشست Hannes Fuchshofer، مدیر عامل شرکت FUCHSHOFER، یکی از اصلی‌ترین همکاران eos به روی سن رفت و از تاریخچه این کمپانی سخن گفت.
وی CNC Milling(سی‌ان‌سی فرزکاری)، CNC turning (سی‌ان‌سی تراشکاری)، فناوری اولتراسونیک و در آخر ساخت افزودنی یا همان Additive Manufacturing را اصلی‌ترین زمینه فعالیت شرکت خود خطاب کرد. سپس به چندین کاربرد اساسی از چاپ سه بعدی در صنعت اشاره نمود.

سخنرانی Fouchshofer در INOTEX 2017
سخنرانی Fouchshofer در INOTEX 2017

در ادامه Yusuf Uzumcu مدیر فروش منطقه‌ای eos، به روی سن آمد.
وی با اشاره به این موضوع که هر گونه سرویس چاپ سه بعدی در این کمپانی مقدور می‌باشد از فعالیت‌های گوناگون eos سخن گفت.
Yusuf کاربردهای هوافضا و پزشکی را از مهم‌ترین دستاوردهای AM برشمرد و بازار وسیع برای چاپگرهای سه بعدی در ایران را علوم پزشکی عنوان نمود.

در این نشست انواع چاپگرهای سه بعدی eos با فناوری‌های SLS و SLM معرفی شد.
همچنین Yusuf Uzumcu، تعداد 15 نوع مواد مصرفی پلیمری برای چاپگرهای SLS و 16 نوع مختلف پودر آلیاژ فلز شامل تیتانیوم، آلومینیوم، کبالت و… را برای چاپگرهای SLM معرفی نمود.

قطعات ساخته شده توسط EOS
قطعات ساخته شده توسط EOS
قطعات ساخته شده توسط EOS
قطعات ساخته شده توسط EOS

در ادامه ایشان به اهمیت چاپ با روش‌هایی نظیر SLS و SLM پرداخت و حاضرین را به تماشای ویدیویی درباره فرآیند تولید قطعات توسط دستگاه‌های eos دعوت کرد.
Yusuf به دستاوردی بزرگ اشاره کرد که اکنون بسیاری از نهادهای خودروسازی، ساخت نازل سوخت در خودرو را با دستگاه های eos انجام داده و این درحالیست که قبلا برای ساخت چنین قطعه‌ای، 20 قطعه تولید شده و پس از سرهم کردن آن قطعات، قطعه نهایی خلق می‌شد.

در پایان، گارانتی و خدمات پس از فروش این شرکت بسیار پررنگ مطرح شد به طوری که تیم خدماتی این شرکت به مدت یک سال آموزش داده شده و پس از گذراندن این دوره، عضو تیم خدماتی می‌شوند.
علاوه بر این، خدمات این شرکت به صورت برون سپاری نبوده و سرویس به صورت اختصاصی و در محل انجام خواهد گرفت.
برندهای زیادی در جهان هستند که امروز زیر پرچم eos به چاپ سه بعدی روی آورده‌اند.
حالا باید منتظر ماند و دید که آیا این شرکت در صنعت کشور ایران موفق خواهد بود یا خیر؟ این سوالیست که در پایان نشست، ذهن بسیاری را به خود معطوف نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here