پرینترِ سه بعدی FDM کمپانی MakeX به نام Migo - Kickstarter
پرینترِ سه بعدی FDM کمپانی MakeX به نام Migo - Kickstarter

پس از کمپین موفق پرینترهای سه بعدی M-One DLP و M-Jewelry کمپانی MakeX در Kickstarter، حالا نوبت به رونمایی از پرینتر سه بعدی FDM رومیزی Migo در این نهاد crowdfunding رسیده است.

پرینتر جدیدی که از آن صحبت می‌کنیم در دو سایز و 5 رنگ مختلف پا به عرضه می گذارد. معماری ساخت این ماشین با فلسفه “pick-up-and-play” که نشان از حمل پذیری بالای آن دارد، خو گرفته است. با این وجود می‌توان فهمید که این دستگاه برای شروع آشنایی خانواده‌ها و فرزندانشان با چاپ سه بعدی هدف گذاری شده است.

پرینترِ سه بعدی مناسب برای کودکان و آموزش در مدارس
پرینترِ سه بعدی مناسب برای کودکان و آموزش در مدارس

Migo اینجاست رفقا

پرینتر سه بعدی Migo با ابعاد کلی 15.5 در 19.5 در 27 سانتی متر در نظر گرفته شده است که بسیار کوچک است. ابعاد ساخت آن هم 10 در 12 در 10 سانتی‌متر است. در کنار این حجم، فریم دستگاه هم از آلومینیوم سبک ساخته شده که به سبب آن می‌توان در نقاط مختلفی از خانه آن را جابجا کرد و استفاده نمود. نتیجتاً این دستگاه با این شمایل مینایتوری یک ابزار سازنده بسیار قابل حمل و پرتابل است.

مدل دیگری از این پرینتر سه بعدی با نام Migo L شناخته می‌شود که ابعادش 18.5 در 23.5 در 32.5 سانتی متر بوده و ابعاد چاپش هم 15 در 15 در 15 سانتی متر است.

نمایش مدل های پرینترِ سه بعدی Migo - Migo و Migo L
نمایش مدل های پرینترِ سه بعدی Migo – Migo و Migo L

مواد مصرفی دستگاه و کنترل آن

MakeX دستگاه های Migo را برای چاپ سه بعدی فیلامنت‌های PLA و ABS توسعه داده است. این سری پرینترها بصورت بی سیم با اپ های مخصوص که تو MakeX توسعه داده شدند کنترل می‌شود. این امکان زمینه را برای چاپ سه بعدی پشت سرهم قطعات و نظارت بر فرآیند پرینت آنها را بصورت آنلاین و عملیاتی فراهم می‌کند.

هر دو مدل از قابلیت auto leveling برخوردار هستند که آن را بسیار کاربرپسند می‌کند. کاربران با این قابلیت در اولین برخورد با این پرینتر بدون هیچ مشکلی با آن مشغول به کار می‌شوند و به محض در آوردن آن از جعبه آماده کار است.

از دیگر مشخصات فنی این دستگاه می‌توان به ضخامت لایه (Layer thickness) ده الی صد میکرونی اشاره کرد. سایز نازل دستگاه نیز 0.4 میلی متری می‌باشد.

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here