3dbaz.com

3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- پس از اینکه MarkForged از پرینتر سه بعدی کامپوزیتی Mark Two رونمایی کرد، حالا زمان آن رسیده که کمپانی یاد شده از مصالح چاپ سه بعدی با کیفیت و مقاومش رونمایی کند که از قضا برای چاپ سازه های کامپوزیتی کاربرد دارد. این مصالح نوعی فایبرگلاس هستند که حتی قوی تر و مقاوم تر در برابر دما نسبت به مصالح قبلی این کمپانی هستند. این ویژگی ها سبب می شود چنین موادی بسیار مناسب حوزه های ساخت اتومبیل و صنایع هوا-فضایی باشد.

دستگاه Mark Two به شکلی کار می کند که مصالح را بصورت پی در پی تزریق کرده و آن را ضمن چاپ سه بعدی بصورت ماده ای نایلونی در می آورد، که در نهایت این ساز و کار مقاومت مواد بیشتر از فیلامنت های تقویت شده می شود. هم اکنون چشم انداز Markforged از فیبر کربن، فایبرگلاس و مصالح Kevlar® فراتر رفته و فایبر گلاس فوق مقاوم و مقاوم در برابر دما(HSHT) را هم در برمیگیرد. این ماده نسبت به قبل دو برابرشده و 30 درصد گرما را بیشتر تحمل می کند(140 درجه سانتیگراد). مدیر ارشد اجرایی سال 2016 را سال یکه تازی کمپانی یاد شده می داند و باور دارد که حوزه ی دربرگیرنده ی قطعات چاپ شونده گسترش خواهد یافت.

همانطور که Markforged تحویل پرینترهای جدید Mark Two را آغاز کرده است، در کنار آن نیز فایبرگلاس های HSHT به همراه کیت تخصصی Mark Two را برای فروش در دسترس قرار خواهد داد.

منبع: 3dprintingindustry

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here