RepRap X500

RepRap X500 ، پر مصرف ترین پرینتر سه بعدی کمپانی BMW

چند سالی هست که کمپانی BMW ، به عنوان یکی از غول های خودروسازی جهان از پرینتر سه بعدی در فرآیند های بهینه سازی و تولیدات خود استفاده می کند.اگر از علاقه مندان به پرینت سه بعدی هستید. شاید تا به حال اسم RepRap به گوشتان خورده باشد. این شرکت آلمانی از اولین تولید کنندگان پرینتر سه بعدی صنعتی در جهان است.شرکت BMW اعلام کرده که چندین سال است بخش اعظمی از فرآیند های نمونه سازی خود را با دستگاه RepRap X500 انجام میدهد.

قطعا این خبر این امر مهر تاییدی بر موفقیت شرکت رپرپ در این عرصه است. رپرپ معتقد است که ساخت افزودنی میتواند خودروسازان را با پتانسیل ها، بن بست ها و محدودیت ها آشنا کرده و آنان را در دستیابی به بهترین کیفیت و کمترین هزینه یاری نماید. BMW از این دستگاه کاربرد های زیادی، بخصوص در فرآینده های پیش توسعه ای برده است.

نمونه کار هایی از پرینتر سه بعدی RepRap X500
نمونه کار هایی از پرینتر سه بعدی RepRap X500

X500 RepRap

کمی بیشتر درباره X500 RepRap بدانیم. برخلاف انتظار، این دستگاه با فناوری FFF کار میکند. میگوییم بر خلاف انتظار، چرا که این فناوری از ابتدایی ترین فناوری های پرینت سه بعدی است. اما حالا ویژگی هایی نظیر دقت بالای پرینت، لرزش حداقلی، کیفیت تولید، بدنه ی صنعتی و تراز سازی اتوماتیک است که آن را از بقیه ی دستگاه های FFF متمایز کرده است.

این اولین بار نیست که درباره کاربرد پرینت سه بعدی در صنعت خودرو سازی میشنویم. از دیگر نمونه ها میتوان به Audi اشاره کرد که اخیرا در ساخت کاور چراغهای عقب خودرو از پرینت سه بعدی کمک میگیرد. قطعا ساخت افزودنی، یکی از بزرگترین اختراع های چند دهه ی اخیر است. اکنون میتوان به قطعیت گفت که پرینت سه بعدی یکی از پرکاربرد ترین فرآیند های تولیدی در آینده ای نه چندان دور خواهد بود.

منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here