3dbaz.com

تری دی باز(3dbaz)- مایکروسافت در نسخه های مختلف ویندوز همواره در حال ایجاد تغییر و تحول در منوی استارت بوده است. بهترین مثال آن هم تغییر بنیادین این منو در ویندوز 8 بود، که البته عدم رضایت کاربران موجب شد مایکی به اصل خود بازگردد. حالا این منو در هالولنز هم قرار گرفته و باز هم تغییرات اندکی در آن به وجود آمده.

بتازگی Winbeta ویدیویی از نحوه کارکرد اپ Actiongram افشا نموده که از سوی خود مایکروسافت توسعه یافته. در این ویدیوی کوتاه می توان منوی استارت بهینه شده برای هالولنز را نیز مشاهده کرد.

دقیقا همانند منوی استارت عادی، دسترسی به تمام اپلیکیشن ها مقدور است و لیستی از تمام اپ های موجود در هالولنز را خواهید دید. این منو همزمان با چرخیدن نگاه شما، حرکت خواهد کرد و می توانید با انگشت خود و تپ کردن، روی هر کدام از گزینه ها کلیک کنید(کلیک کردنی که البته روی هوا صورت می گیرد).

3dbaz.com

در تصویر متحرک مشاهده می کنید که منوی استارت هالولنز چگونه با یک ژست حرکتی فعال می شود و سپس کاربر با استفاده از نقطه ای مشخص کننده و بردن نگاه خود به آن سمت، می تواند روی گزینه های دیگر رفته و با اشاره انگشت خود و تپ کردن روی آن، به منوی دلخواه خود وارد شود.

در ماه آینده میلادی مایکروسافت تصمیم دارد هدست هالولنز را به دست توسعه دهندگان برساند تا اشخاص و تیم ها، قادر گردند اپلیکیشن های مختلفی برایش توسعه داده و آن را در زمان عرضه عمومی تبدیل به محصولی کاملا جذاب نمایند.

منبع: Winbeta

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here