3dbaz.com

تری دی باز (3Dbaz)- علی رغم قوانین و مقررات سخت گیرانه در سرهم کردن قطعات وسایل نقلیه، این ساز و کارها هنوز با روش علمی فاصله بسیاری دارند. قطعات اشتباه را می توانیم از جای خود بیرون بکشیم و، اما باید قید مدت زمانی را جهت انجام این عملیات بزنیم. اوضاع زمانی بدتر می شود که شما مسئولیت قطعات مختلفی را برعهده داشته باشید، اینجاست که مدیریت همه ی آنها بصورت همزمان کاری بس دشوار است.

پس از سپری شدن 3 ماه آزمایش عینک های مخصوص در فرآیند خط تولید ولکس واگن، این کمپانی عقیده دارد که او راه حل را پیدا کرده است – عینک های هوشمند سه بعدی که تمام اطلاعات مورد نیاز یک کارگر خط تولید را در اختیار او می گذارد.
وقتی که کار کردن هر دو دست شما را می طلبد، سخت است تا بتوان تمامی اطلاعات مورد نیاز در آن لحظه را مدیریت و به خاطر سپرد. این عینک های سه بعدی هوشمند( عینک های واقعیت افزوده نام بهتری بنظر می رسد برای این محصول باشد) اطلاعات را مستقیما به میدان دید فرد دارنده ی عینک ارسال می کند – دیگر نیازی به بخاطرسپردن مکان های ذخیره سازی و پارت نامبر ها بر روی کاغذی که احتمالا در جیبتان مچاله شده است نیست. همچنین این عینک ها توسط لمس کردن یا فرامین صوتی قابل کنترل هستند که آن را بسیار مناسب عملیات بی نیاز به دست می نماید.
Reinhard de Vries؛ مدیر ارشد لجستیک ولفبورگ مدعی می شود:

فرآیند دیجیتالیزه شدن بصورت فزاینده ای در حال مهم شدن در فرآیند تولید است. عینک های سه بعدی هوشمند، همکاری فی ما بین انسان و سامانه ها را به مرحله ی جدیدی می آورد.

نکته ی قابل توجه تر اینجاست که این عینک ها به عنوان اسکنر بارکد هم عمل می کنند. برای اینکه اطمینان حاصل شود که قطعات برداشته شده، قطعات درستی هستند، عینک ها بارکد ها را خوانده و آنها را با رنگ سبز یا قرمز مشخص می نمایند. اگر رنگ نشان داده شده سبز بود، شما قطعه ی درستی را برداشته اید. اگر آن رنگ قرمز باشد، دیگر این شما هستید که باید قطعه را به جای خود بازگردانید، اگرچه حالت ایده آل این است که دیدن یک بارکد قرمز باید شما را در مرحله ی اول؛ قبل از برداشتن قطعه ی نادرست، بازدارد.
در حال حاضر این دیوایس پوشیدنی محدود به تنها 30 نفر از کارکنان ولکس واگن در خط تولید ولفسبورگ است که محدوده ی استفاده از آن در دپارتمان های مختلف مثل شیشه پنجره سازی و میل لنگ می باشد. این تولیدکننده ی اتومبیل خواستار این است که دامنه ی استفاده از این عینک ها را گسترش داده و آن را به فرآیند سرهم کردنی که بهره وری آن بسیار بیشتر است، نام گذاری نماید.

منبع: C|net و Engadget

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here